Skoncentruj się na swoich celach

Koncentracja na własnych celach odciąga nas od wielu niepotrzebnych i zaprzątających naszą głowę myśli. Zamiast przejmować się rzeczami, na które nie mamy wpływu zaczynamy myśleć o tym, co mamy przed sobą do osiągnięcia. Nie mamy czasu na pozornie ważne rzeczy. Często również dzięki solidnej pracy i odpowiedniej motywacji do działania mamy z tyłu głowy myśli związane z celem, który przed sobą stawiamy.

 

Dobrze jest mieć jasne cele, do których sukcesywnie dążymy, bo wtedy wiemy jakie działania powinniśmy podejmować albo z jakich źródeł skorzystać, żeby wzbogacić wiedzę na ten temat i zacząć stopniowo działać. Zaczynamy odrzucać wszelkie złe, towarzyszące nam myśli a negatywne emocje zostawiamy na bok. Nasza perspektywa zmienia się a wraz z nią nasza hierarchia wartości. Zaczynamy myśleć w inny sposób o rzeczach, które dotychczas powodowały, że mieliśmy chaos w głowie. Inaczej organizujemy swój czas i działamy dzięki temu o wiele bardziej logistycznie. Nie mamy zapewne czasu, żeby o tym pomyśleć, ale w trakcie jego upływu w sposób dynamiczny zmienia się również nasz charakter. Zmieniamy się jako ludzie i patrząc wstecz zmienia się również wiele rzeczy, które w przeszłości wyglądały zupełnie inaczej. Punkt widzenia i jego zmiana sprawia, że inaczej postępujemy w różnych kwestiach i być może nawet jesteśmy sobie za to wdzięczni.

 

Decyzje, które w przeszłości wydawały się trudne do podjęcia stają się bardziej klarowne i nie mamy już takich trudności, aby je podjąć. Co dodatkowo się zmienia to fakt, że mamy zupełnie inne spojrzenie na własną osobę, a rzeczy, które przed postawieniem ich za cel stawały się nieosiągalne nagle okazują się coraz bardziej realne do osiągnięcia, bo stopniowo i ciągle do nich dążymy poprzez swoją ciężką pracę. Po pewnym czasie doceniamy samych siebie za odwagę koncentracji na celach, które sobie postawiliśmy, gdyż zaczynamy dostrzegać ich autentyczne rezultaty.

Author: p-fx.pl