Bezpieczne zakupy online

W czasie kwarantanny, kiedy społeczeństwo zmuszone jest utrzymywać dystans coraz chętniej robimy zakupy przez internet, jest to doskonały sposób by ograniczyć kontakt. Ponadto oszczędzamy sporo czasu i jak się często okazuje pieniędzy. Jeśli jednak o tym mowa, zakupy online niosą za sobą pewne ryzyko, zamiast oszczędzić możemy stracić. Jak więc uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek i nie narażać się na straty? Postaram się podsunąć Ci kilka pomysłów.

  1. Sprawdź opinię sprzedającego. Wydaje się że to banalne, jednak wielu z nas pomija ten krok, nie słusznie ponieważ oszukani ludzie starają się uświadomić innych, zostawiając negatywne opinie i komentarze.
  2. Nie przesyłaj pieniędzy jeśli strona wygląda podejrzanie. Jeśli opisy produktów są napisane średnio zrozumiałym, lub nie zrozumiałym językiem, lub wyglądają jakby były żywo skopiowane z wątpliwej jakości translatora, lepiej odpuścić transakcje.
  3. Uważnie oglądaj zdjęcia. Jeśli autora ogłoszenia nie stać na wykonanie porządnych, samodzielnych zdjęć, a na dzień dobry naszym oczom ukazuje się obraz z pierwszej strony wyszukiwarki, możemy mieć pewne obawy że mamy do czynienia z oszustem. Lepiej unikać takich ogłoszeń i nie przesyłać pieniędzy.

Author: p-fx.pl