Grzyby chińskie – właściwości lecznicze

Starożytni Chińczycy docenili już grzyby jako rodzaj pokarmu, który nie tylko ma niewątpliwe walory smakowe, ale również może pozytywnie wpływać na zdrowie oraz ogólną kondycję organizmu. Grzyby chińskie są uznawane za adaptogeny, czyli leki roślinne, zwalczające skutki stresu, poprawiające samopoczucie, wydolność organizmu oraz zwiększające odporność. Mogą również poprawiać pracę niemal wszystkich układów organizmu.

Reishi Shitake Maitake. Jakie są rodzaje grzybów chińskich oraz jakie są ich właściwości?

Za jedne z najpopularniejszych uważa się shitake. Umożliwiają odzyskanie sił, powrót do dobrej kondycji oraz wspierają w procesie leczenia chorób nowotworowych, nadciśnienia, problemów z sercem.

Maitake w Polsce nazywana żagwicą listkową z kolei reguluje ciśnienie krwi oraz poziom cukru. Uznaje się, że może być pomocna w leczeniu chorób nowotworowych i AIDS.

Z kolei Reishi wykazują silne właściwości antynowotworowe, wspierając również kondycję serca, wątroby i płuc.

W grzybach zawartych jest wiele substancji, które mogą pomóc zwalczać stany chorobowe równie dobrze jak chemiczna farmakologia. Może czasami warto zastanowić się nad ich zastosowaniem, zanim sięgniemy po kolejną tabletkę z apteki?

Author: p-fx.pl