W jakich wielkościach występują płyty meblowe?

Współczesna płyta meblowa dostępna jest w różnych wielkościach oraz wariantach. Tego rodzaju materiał jest niezwykle popularny wśród profesjonalnych stolarzy, jak i również wśród domowych majsterkowiczów. Płyta meblowa ma nieskończoną ilość pozytywnych cech, jest łatwo dostępna, a do tego występuje w różnych wielkościach. Zastanawiasz się jak dobrać ją do swoich potrzeb oraz wymagań? Szukasz odpowiedniego rozwiązania, które pomoże ci zrealizować cele. Jeśli chcesz nieco więcej dowiedzieć się na temat płyt meblowych, koniecznie przeczytaj poniższy materiał.

W jakich wielkościach występują płyty meblowe?

Standardowa grubość płyt meblowych to 18 mm i są to w zasadzie najgrubsze płyty, jakie są aktualnie dostępne na rynku. W ofertach wielu sklepów znajdują się również płyty o grubości 10 mm z przeznaczeniem głównie do drzwi. Tej grubości płyty przeznaczone są przede wszystkim do lekkich drzwi przesuwnych. Dostępne są również inne płyty o grubości: 16 mm, 22 mm, 28 mm. To bardziej customowe płyty, z których można budować dowolne konstrukcje zewnętrzne oraz wewnętrzne.

Jakie są najpopularniejsze płyty meblowe?

Na rynku dostępne są płyty meblowe różnego rodzaju, ale najpopularniejsza jest jednak płyta MDF. Z tego rodzaju płyty można wykonać korpusy mebli, blaty, drzwi, półki, a nawet panele ścienne. Płyta jest dość tania i może być zamówiona w dowolnym kolorze – płyty są oklejane oraz laminowane.

Jaka jest mocniejsza i nieco tańsza alternatywa dla płyty meblowej? To rozwiązanie może wyjątkowo zaskoczyć!

Nieco tańszą i dość mocną alternatywą dla płyty meblowej jest płyta OSB. Tego rodzaju płyta być może nie jest tak estetyczna, ale może nam służyć bardzo długo w pomieszczeniu. Wykonanie mebli do magazynu czy spiżarni z tego rodzaju płyty wydaje się być idealnym rozwiązaniem.

Gdzie kupić najlepsze płyty meblowe w dobrej cenie? Oto kilka praktycznych porad oraz wskazówek

Kupując płytę meblową warto jest zajrzeć do dobrych sklepów internetowych. To gwarancja najniższej ceny.

Author: p-fx.pl