Japońskie gry logiczne

W Japonii obok treningu fizyczne ceniony jest także trening intelektualny kształtujący osobowość i moralność człowieka. Dzięki temu, że umysł jest stale pobudzany, nie dochodzi do podejmowania pochopnych decyzji, przeciwnie, wszystkie są dokonywane na podstawie trzeźwego osądu. Stąd też ogromna popularność gier logicznych wywodzących się z tego kraju. Większość z nich kieruje się prostymi zasadami, jednak sposobu dotarcia do rozwiązania niejednokrotnie przysparzają sporych problemów.

Choć generalnie sudoku łatwe nie jest, to stopień trudności, z jakim zmaga się gracz, zależy od tego, jak dobrze opanował metodę rozwiązywania zagadki. Przy odpowiedniej ilości ćwiczeń, dostrzeganie schematów staje się dużo prostsze, powodując szybsze dotarcie do rezultatu. Plansze podzieloną na osiemdziesiąt jeden pól znacznie efektywniej zapełnia się, gdy rozwiąże się kilkanaście różnorodnych sudoku. im więcej, tym lepiej umysł przystosowuje się do spoglądania na nią, jak na pewien schemat, który ma pewną ograniczoną liczbę rozwiązań.

Mimo to sudoku nadal posiada nieskończoną liczbę kombinacji, do rozwiązywania których zachęcają specjalne portale internetowe.

 

Author: p-fx.pl