Nowa działalność

CEIDG-1 to pierwszy krok do rozpoczęcia prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Wniosek ten ma na celu wskazanie rodzaju wykonywanych działań, a wszystko to oparte jest na podstawie kodów PKD działalności gospodarczej.

Tłumacząc skrót to nic innego jak Polska Klasyfikacja Działalności. Poprawne wpisanie kodu w druku często bywa dla wielu przedsiębiorców, szczególnie tych naprawdę początkujących dość skomplikowane. A wszystko to za sprawa ogromnej ich liczby.

PKD inaczej też nazywanej jest PKD 2007. Ogólnie podsumowując jest to spis kodów działalności gospodarczych, które prowadzone są na terenie naszego kraju. Wszystko rozpoczęło się w 2007 roku, k gdy uchwałę podpisał rząd. W życie weszła od 1 stycznia 2008. Wykorzystywana jest w statystyce, rachunkowości, dokumentacji a także ewidencji.

Działalność usługowa PKD

Aby zarejestrować naszą firmę musimy na odpowiednim formularzu wpisać kody odpowiadające Polskiej Klasyfikacji Działalności, istnieje możliwość wybrania ich kilku, nie musimy zamykać się w ścisłym jednym dziale. Cała klasyfikacja jest bardzo dokładnie podzielona na odpowiednie sekcje, które są odpowiednio przystosowane do obszarów prowadzonej działalności. Do nich przypisano kolejne litery alfabetu, jednak warto zauważyć, że występują one od A do U. Podział jest następujący, najpierw sekcja, potem dział, grupę, klasę oraz oczywiście podklasę.

Wiele zachodu, jednak wszystko dobrze uporządkowane pozwala zachować odpowiednie statystyki, które prowadzone są przez urząd.

 

Author: p-fx.pl