Praca w barze szybkiej obsługi jako zajęcie dodatkowe

Osoby młode bardzo często pracują w barach szybkiej obsługi i dorabiają sobie w ten sposób po godzinach nauki. Jest to idealna praca dla studentów zarówno dziennych jak i zaocznych. Bary zgadzają się na takie ustawianie grafiku, gdzie student bez problemu może łączyć naukę z pracą. Taka osoba studiująca dziennie możne na przykład przyjść do pracy dwa razy w tygodniu na 6 godzin i w weekend na dłuższe zmiany. Aby podjąć taką pracę nie potrzeba specjalnych umiejętności, wymagane jednak są badania do celów sanitarnych. Nowo przyjęci pracownicy uczeni są wszystkiego na miejscu.

 

Na początku oglądają filmy instruktażowe, później obserwują pracę na kuchni i na sali obsługi. Praca w barze szybkiej obsługi jest rotacyjna, co znaczy, że wszyscy pracują na wszystkich stanowiskach przez jakiś czas. Tak, więc trzeba przygotowywać kanapki na kuchni, zmywać, czasem jest dyżur przy frytkownicy, innym razem obsługa na kasie czy na sali gości. Minusem tej pracy jest fakt, że jest ona przez cały czas w pozycji stojącej. Jeszcze kilka lat temu do barów szybkiej obsługi przyjmowano jedynie osoby młode, przed trzydziestym rokiem życiu. Ostatnio to się jednak zmieniło i coraz częściej spotykamy tam pracowników w wieku 50+.

 

Każdemu, kto zastanawia się czy podjąć taką pracę możemy podpowiedzieć, że zdecydowanie warto. Można się tutaj bardzo dużo nauczyć, zwłaszcza, że zagraniczne sieciowe bary działają według zupełnie innej filozofii niż polskie placówki gastronomiczne. Praca w takim miejscu to także dobry sposób na odczarowanie złej sławy jedzenia typu fast food. Każdy, kto popracuje w barze przez jakiś czas bardzo szybko sam staje się zwolennikiem takiej kuchni. Można osobiście przekonać się, że jest ona bardzo smaczna i urozmaicona. Praca w barze szybkiej obsługi pozwala nauczyć się działania zespołowego. To z kolei uczy współodpowiedzialności i daje poczucie bycia we wspólnocie. Wiele sieciowych barów ma dla swoich pracowników przygotowaną bardzo ciekawą ofertę socjalną a w jej ramach prywatną opiekę medyczną, wyjścia integracyjne czy prezenty świąteczne.

Author: p-fx.pl