Trochę historii wskaźnika BMI.

Body Mass Index, czyli BMI to wskaźnik masy ciała w stosunku do wzrostu. Masa ciała podana w kilogramach jest tutaj dzielona przez kwadrat wysokości, podaną w metrach.
Metoda ta została opracowana z myślą głównie o osobach dorosłych, więc nie powinno się stosować tego wskaźnika u dzieci.
Wskaźnik BMI określa się czasem jako wskaźnik Queteleta, dlatego, że jego autorem był Adolphe Quetelet, belgijski matematyk i socjolog, żyjący w latach 1796- 1864.

Niestety, ale wskaźnik BMI nie do końca jest dokładny, należy zwrócić uwagę, że podczas jego obliczania nie bierze się pod uwagę takich rzeczy jak płeć, wiek czy tryb życia.
Wskaźnik BMI jest bardzo pomocny w sytuacjach kiedy chcemy mieć kontrolę nad swoją wagą jednak w niektórych sytuacjach może on jednak dostarczać błędnych informacji.
Prawidłową masę ciała możemy również obliczyć także według metody Broca albo Lorenza, w których pod uwagę brany są już takie aspekty jak wzrost i płeć
Obecnie w internecie możemy spotkać kalkulator BMI, dzięki czemu nie będziemy musieli tego samodzielnie liczyć, co z pewnością pozwoli nam na zaoszczędzenie nasz czas

Author: p-fx.pl