W jaki sposób możemy inspirować?

W jaki sposób możemy inspirować? Wielu ludzi zadając sobie to pytanie nie potrafi udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Nic w tym jednak dziwnego, gdyż inspiracja to bardzo szerokie pojęcie i dotyczy wielu różnorodnych sfer życia.

 

Źródło naszych inspiracji może opierać się na kilku kategoriach-tego w jakiej sytuacji życiowej obecnie się znajdujemy (być może na przykład potrzebujemy czyjejś rady w jakiejś konkretnej sprawie i nie wiemy za bardzo kogo moglibyśmy zapytać albo pojawia się w naszym życiu jakiś problem, który ktoś inny w swoim przypadku dość umiejętnie rozwiązał i działania jakie w tożsamej sytuacji podjęła konkretna osoba stają się dla nas inspiracją do zmierzenia się w podobny sposób z własnymi problemami), tego z czym wiążemy przyszłość (wielu z nas zapewne zmaga się z różnego rodzaju dylematami i potrzebujemy wtedy porady w tej konkretnej sprawie albo szukając swojej drogi życiowej potrzebujemy inspiracji, która podpowie nam jaka droga życiowa jest naszą drogą bądź może się nią stać) oraz kategorii tego, jakie konkretnie posiadamy zainteresowania, co nas pasjonuje i jak możemy to wykorzystać (w jak sposób dana osoba, która interesuje się tym samym co my potrafiła wykorzystać swoje pasje i je sukcesywnie realizować).

 

W ten oto sposób nie tylko my sami czerpiemy inspiracje, ale czasem nie jesteśmy nawet świadomi, że to może działać w dwie strony i w tym samym zakresie my możemy inspirować kogoś czy to słowem czy to konkretnym czynem. Ludzie często nawet nie zauważają faktu jak bardzo mogą na siebie nawzajem wpływać i w jaki sposób mogą inspirować siebie nawzajem.

Author: p-fx.pl