Czy wykaz PKD to to samo co lista kodów PKD?

Kody PKD – czym są?

Gdy w 2007 a nawet wcześniej na łamach mediów pojawiły się pierwsze rozmowy o tym, że Polska Rada Ministrów zamierza wprowadzić listę kodów PKD – byliśmy zaniepokojeni i zdziwieni. Nie wiedzieliśmy, do czego takie kody mają niby służyć, jaki jest ich sens. Jednym słowem byliśmy wobec nich ostrożni, uprzedzenia nie którzy z nas nawet miało do nich stosunek wrogi. Niepotrzebnie, było gdy już 24 grudnia 2007 roku kody te weszły do obiegu publicznego odkryliśmy, że są niezmiernie przydatne, pomocne w wielu sytuacjach takich jak ewidencja, statystyki, rachunki, wszelkiego rodzaju kwestie formalne – których przy prowadzeniu firmy jest mnóstwo. Nawet tej najmniejszej.
Ten wykaz pkd czyli – innymi słowy – lista kodów PKD jest bardzo długa, zaczyna się od Sekcji A a kończy na Sekcji U. Na szczęście nawet jeśli mamy kilka firm nie musimy pamiętać tych kodów.

Kody PKD – gdzie są?

Kody PKD są bowiem dostępne na wielu stronach internetowych a najłatwiej i najszybciej znajdziemy je korzystając po prostu z Wyszukiwarki Kodów PKD, która działa tak, jak wszelkiego rodzaju inne wyszukiwarki a efekt poszukiwań jest natychmiastowy.

 

Author: p-fx.pl