Dlaczego brak nam motywacji? Podpowiadamy jak możesz to zmienić!

Jak radzić sobie kiedy brak nam motywacji? Każdy z nas chciałby mieć jakieś osiągnięcia w swoim życiu, czy to zmiana zawodu, dorobienie się większej sumy pieniędzy, wybudowanie domu, założenie rodziny itp. wymieniać na można bez końca. Dlaczego więc może się okazać że kiedy zabierzesz się do działania, okazuje się że nic nie idzie zgodnie z planem, pojawiają się coraz to nowe problemy, a Ty całkowicie tracisz chęci do podejmowania kolejnych kroków? Odpowiedzi może być kilka.

  1. Zbyt wygórowane oczekiwania. Jeśli jesteś ambitnym człowiekiem i wiele od siebie wymagasz to świetnie, może się jednak okazać że oczekiwania które sobie postawiłeś są zbyt wysokie, jednak by osiągnąć swój cel wystarczy zazwyczaj zmienić któryś czynnik, np. dać sobie więcej czasu.
  2. Miej do siebie więcej empatii. Jeśli Twoje oczekiwania są realne, a mimo wszystko pojawiają się komplikacje postaraj się mniej przejmować. Kiedy przychodzi do Ciebie bliska osoba i zwierza się z równych porażek, zazwyczaj wydają Ci się banalne i nieistotne. Nie twierdzisz że osoba ta powinna się obwiniać. Znajdź więcej empatii również dla siebie, każdy ma prawo do błędów. Pociesz więc się w myślach, dokładnie tak jak pocieszyłbyś przyjaciela.
  3. Przyzwyczaj się do porażek. Porażki nie wywołują w nas pozytywnych emocji, nie jest to jednak do końca słuszne podejście, ponieważ właśnie dzięki porażkom możemy lepiej dostrzec swoje słabe strony. Nie mówię żebyś cieszył się z każdej porażki, warto jednak docenić wnioski które wysunąłeś na przyszłość.

Author: p-fx.pl