Jasna cera – jaki bronzer wybrać?

Bronzer jest kosmetykiem, który pozwala na konturowanie twarzy w celu jej wyszczuplenia lub podkreślenia kości policzkowych. Jednak dobranie odpowiedniego odcienia pozwala na zachowanie naturalnego i świeżego wyglądu. W przypadku jasnej cery może być to niezwykle trudne. Jak więc dobrać do niej odcień i kolor bronzera?

Główną zasadą doboru tego kosmetyku jest wybór koloru o dwa tony ciemniejszego niż naturalny kolor skóry. Jednak musimy pamiętać także o typie kolorystycznym. Chłodny typ urody wymaga zastosowania kosmetyku o popielatym odcieniu. W przypadku ciepłej tonacji włosów i skóry, możemy wykorzystać bronzery z pomarańczowym pigmentem.

W przypadku jasnej skóry powinniśmy szczególnie uważać na konsystencję bronzerów. Najlepiej wybierać te prasowane, które możemy z łatwością dozować – bronzery o kremowej konsystencji zdecydowanie trudniej aplikować, co w przypadku jasnej cery może skutkować nienaturalnym wyglądem. Jeśli chodzi o markę Golden Rose bronzer prasowany o jasnych odcieniach sprawdzi się u osób, które oczekują naturalnego i delikatnego efektu “muśnięcia słońcem”.

Author: p-fx.pl