Twój własny kantor

Czy warto otworzyć swój własny kantor? Jeśli zastanawiamy się nad swoim własnym biznesem, to warto rozważyć właśnie tego typu działalność. Oczywiście trzeba koniecznie liczyć się ze sporymi wydatkami ale może warto je ponieść?

Koszt otwarcia własnego kantoru

W każdym jednym mieście znajdziemy na pewno jakiś kantor wymiany walut. Nawet małe nieliczne miejscowości z reguły swój kantor posiadają. Jeśli jednak w twoim mieście nie ma kantoru, bądź jest ich niewiele, to warto rozważyć otwarcie swojego własnego. Kantory Bydgoszcz Tesco pomimo tego, że jest ich stosunkowo wiele, to nadal zdaje się, że w tym mieście jest miejsce na co najmniej kilka takich punktów. Warto więc otworzyć kantor wymiany walut, choć wydatki mogą na początku załamać.
Koszt lokalu to kilka tysięcy miesięcznie, jeśli przyjdzie nam płacić za jego wynajem. Dodać do tego koszt mediów, pracownika, bądź tylko swoich składek na ZUS, suma może nas zaskoczyć. Trzeba liczyć się z kosztami około 5000-7000 złotych miesięcznie. Czy można więc coś zarobić? Jeśli będziemy w stosunkowo dobrej lokalizacji, to jak najbardziej można.

Jak zachęcić klientów?

Jeśli chcemy do siebie przyciągnąć klientów, to przede wszystkim powinniśmy oferować korzystne dla nich kursy walut. Czasem lepiej zarobić mniej na pojedynczej transakcji ale częściej je przeprowadzać. Warto więc w ten sposób prowadzić swój biznes, ponieważ zadowoleni klienci na pewno będą do nas wracać, a może polecą nas i przyprowadzą jeszcze innych klientów.

 

Author: p-fx.pl