Warto czasem się zatrzymać

Warto czasem się zatrzymać. Dosłownie na moment, na drobną chwilę. Chwilę odpoczynku, chwilę wytchnienia, chwilę refleksji. Chwilę, która pozwoli Ci zauważyć coś z Twojej codzienności, co dotychczas mogło wydawać Ci się zwyczajne bądź właśnie przez brak refleksji nawet obce.

 

Choć codzienne i znane to jednak wbrew pozorom obce. Jest tym nic innego jak piękno otoczenia. Piękno natury, piękno przyrody. Przyrody, która otacza Cię każdego dnia i którą zapewne nie raz miałeś być może niewykorzystaną możliwość, aby kontemplować. Wartość, jakiej nie dostrzegasz, nie masz czasu dostrzec albo zwyczajnie z jakiegoś powodu nie chcesz dostrzec. Wszystko to jest w zasięgu Twojej ręki. Bliżej niż myślisz, w znacznie bardziej rozbudowanym zakresie niż jesteś to sobie w stanie wyobrazić.

 

Blask słońca wydobywającego się spoza chmur, otoczenie drzew i krzewów, które są kwintesencją piękna natury, śpiew ptaków i wszelkie inne źródła radości dnia codziennego, które możesz mieć każdego dnia jeśli tylko sobie na to pozwolisz. Pozornie małe rzeczy są naszym największym skarbem. Mamy je przed sobą, ale nie zawsze je dostrzegamy. Piękno tkwi bowiem w małych radościach, drobnych gestach, które możemy mieć codziennie, ale nie chcemy albo nawet nie wiemy, że chcemy. Szukamy rzeczy wielkich, odkrywczych, spektakularnych, a nie dostrzegamy tego, co jest tak naprawdę wśród nas codziennie, każdego dnia i w każdej chwili. Może warto jednak czasem zwolnić, aby dać sobie szansę na zauważenie tego, co najpiękniejsze?

Author: p-fx.pl