Zapobieganie i leczenie antykleszczowe

Masz futrzanego przyjaciela? Czas odświeżyć sposoby, by trzymać z daleka od niego wszystkie okropne kleszcze, pchły – i paskudne choroby, które one rozprzestrzeniają.

Te szkodniki mogą powodować, że oboje jesteście chorzy i zdenerwowani – zarówno ty jak i twój pies. Wiele produktów może trzymać je na dystans, ale musisz wiedzieć, jak bezpiecznie z nich korzystać.

Kiedy należy leczyć psa?

To zależy od tego, gdzie mieszkasz. Pchły są najgorsze w miesiącach ciepłych, ale mogą znajdować się w domu przez cały rok. Wiosna i lato to zazwyczaj najcięższy czas na kleszcze. Ale mogą żyć przez cały rok w niektórych ciepłych krajach.

Jeśli zobaczysz oznaki tych szkodników na swoim zwierzaku, natychmiast je usuń i wylecz miejsce. W przeciwnym razie rozpocznij leczenie na początku sezonu pcheł lub kleszczy. Twój lekarz weterynarii może ci doradzić w tej sprawie, kiedy nie masz pewności. Niektóre obszary wymagają leczenia przez cały rok.

Rodzaje zapobiegania

Na rynku dostępnych jest wiele metod leczenia pcheł. Niektóre zapobiegają również kleszczom i innym szkodnikom.

Najpopularniejsze produkty to pigułki i „nakrapiane” zabiegi, które podskakują na plecy twojego psa. Działają dobrze i są łatwe do zastosowania. Inne produkty są w postaci dipów, szamponów, kołnierzy, zamgławiaczy i sprayów.

Artykuł powstał dzięki https://petportal.pl/

Author: p-fx.pl