Rasy najdłużej żyjące

Musiałeś się ostatnio pożegnać ze swoim czworonożnym przyjacielem ponieważ zachorował i odszedł lub miał już swoje lata. Szykujesz się na kupienie lub przyjęcie nowego psa do domu ale zastanawiasz się który będzie z tobą długo.. Poniżej lista psów które żyją najdłużej wg statystyk.

Yorkshire Terrier

Yorki żyją średnio od 14 do 16 lat. Nie daj się zwieść wyglądowi tych zadziornych terierów. Podczas gdy ta popularna rasa jest dziś często rozpieszczana, ludzie używali ich do polowania na szczury. Małe zwierzaki zwykle żyją znacznie dłużej niż większe rasy. Wydaje się, że duże po prostu starzeją się szybciej. Może dlatego, że mają więcej hormonów wzrostu.

Pudel

Pudle mogą być duże lub małe. Większość z nich ma od 12 do 14 lat, a wyższe żyją od 12 do 15 lat. Małe psy mogą łatwo dostać się pod stopy samochody itd. W rzeczywistości wypadki są główną przyczyną śmierci pudli. Szukaj więc swojego czworonożnego przyjaciela nieco większych rozmiarów.

Maltański

Ta elegancka rasa, której średnia długość życia wynosi od 12 do 14 lat, istnieje już od 28 wieków. Starożytni Egipcjanie czcili te psy i pisali o nich greccy i rzymscy filozofowie. Z ich długimi, jedwabistymi białymi włosami i łagodnym sposobem zachowania trudno uwierzyć, że Maltańczyki też kiedyś polowały na szczury.

Więcej na https://petportal.pl/

Author: p-fx.pl