Jak otworzyć własną działalność?

W obecnych czasach ludzie coraz częściej decydują się na założenie własnego biznesu. Robią to z wielu powodów. Zaliczyć można do nich między innymi chęć zarabiania większych pieniędzy, usamodzielnienie się czy po prostu ktoś ma dość pracy na etacie. Na polskim rynku nie jest trudno założyć własną działalność gospodarczą. Jeśli chodzi o branże to oczywiście każdy otwiera to co chce robić później bardzo długo lub nawet do końca życia. Niektórzy decydują się na branże kosmetyczną, przemysłową, handlową lub informatyczną. W niniejszym artykule będzie opisane jak można założyć własną firmę ochroniarską.

Jak otworzyć własny biznes?

Jak już wcześniej było wspomniane to nic trudnego. Wystarczy poczytać w internecie na ten temat lub iść do instytucji, które zajmują się zakładaniem firmy. Do takich instytucji możemy zaliczyć oczywiście Urząd Miasta lub Urząd pracy. Tam wystarczy iść i na pewno wszystkiego dowiemy się co robić po kolei. Warto wspomnieć, że obecnie polski rynek oferuje różnego rodzaju dotacje na otwarcie firm. Kwota dotacji może wynieść nawet 30 tysięcy. To zależy od funduszy jakie dany urząd dostanie z Unii Europejskiej. Jednak, aby je otrzymać trzeba mieć status osoby bezrobotnej. Ponadto taka dotacja jest bezzwrotna, pod warunkiem, że utrzymamy firmę przez co najmniej rok. Jeśli myślimy o firmie ochroniarskiej to można wiele informacji i porad znaleźć na różnych stronach lub forach internetowych. Wystarczy wpisać hasło: firma ochroniarska jak założyć. Wyskoczy kilkanaście stron. To jest pomocne w dzisiejszych czasach. Zwłaszcza, gdy nie mamy czasu zajść do Urzędu. Ale dużo kroków jest takich jak zostało to opisane wcześniej.

Firma ochroniarska

Przy zakładaniu firmy ochroniarskiej ważne jest to, aby uzyskać pozwolenie czyli tzw. koncesja. Wszystko po to, aby móc prowadzić taką działalność. Wiadomo, że firma ochroniarska zajmuje się bezpośrednią ochroną ludzi czyli osób fizycznych i ich mienia typu dom, mieszkanie. Często też duże firmy wynajmują ochronę. Pozwolenie nie jest potrzebne, jeśli osoba, która zakłada działalność zamierza zajmować się tylko ochroną mienia. To dość ważna sprawa. Jeśli właściciel decyduje się na zatrudnienie ochroniarza to może mieć trudne zadanie. Mianowicie chodzi o to, że takim pracownikiem nie może zostać każdy. Musi to być przede wszystkim osoba posiadająca obywatelstwo polskie. Musi mieć skończone 21 lat. Nie może być karany. Powinien posiadać nienaganną opinię a dodatkowo zdolność psychiczną i fizyczną do wykonywania tego zawodu.

Podsumowując niniejszy artykuł warto wspomnieć, że w dzisiejszych czasach założenie własnej działalności nie jest czymś skomplikowanym. Jeśli trafimy do odpowiedniej instytucji, która nas pokieruje co trzeba zrobić krok po kroku nie mamy się o co martwić. Jak nie dotacje z unii przez Urząd Pracy to są szanse na mikropożyczki albo inne formy pomocy finansowej.

 

Author: p-fx.pl